Nowości wydawnicze w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu

W lipcu Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu wzbogaciła swój księgozbiór o szereg ciekawych nowości. Wśród 69 zakupionych książek znajdują się głównie powieści i reportaże. Największy wybór czeka na miłośników mocnych wrażeń. Wśród kryminałów i thrillerów znalazły się tegoroczne nowości m.in „Outsider” Stephena Kinga, „Macbeth” Jo Nesbo, „Nora” Katarzyny Puzyńskiej, „Rozmówca” Chrisa Cartera, „Kobieta w oknie” A. J. Finn, „Czerwony Pająk” Katarzyny Bondy, „W domu” Harlana Cobena. Na pasjonatów fantastycznych światów czekają pozycje z wydawnictwa Fabryka Słów: „Hel 3” Jarosława Grzędowicza, „Pomnik Cesarzowej Achai” Andrzeja Ziemiańskiego czy „Moskal” Michała Gołkowskiego. Czytelników może również zaciekawić antologia opowiadań współczesnych polskich autorów zatytułowana „Inne Światy” , w którą wkład mieli m.in. Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Jakub Żulczyk. Ponadto na miłośników książek czeka „Podróż zimowa” Jaume Cabré „Dżozef” Jakuba Małeckiego, „Nieczułość” Martyny Bundy. Z kobiecej literatury proponujemy „Wielką samotność” Kristin Hannah, „Sekret listu” Lucindy Riley, „Czereśnie zawsze muszą być dwie” Magdaleny Witkiewicz, „Moje serce w dwóch światach” Jojo Moyes, „Wiedźma duszona w  winie” Marty Obuch. Dla entuzjastów literatury faktu biblioteka przygotowała m.in.  „Audyt” Jacka Hugo-Badera, „Królowe Mogadiszu” Pawła Smoleńskiego, „Dziewczyny z  Wołynia” Anny Herbich, „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Skazy na pancerzach” Piotra Zychowicza. Książki Neli małej  Reporteki ucieszą z pewnością młodszych czytelników. Tak jak kolejne tomy książek z  przygodami Lassego i Mai z Biura Detektywistycznego.  Na sympatyków baśni i bajek czeka „Dziewczynka, która wypiła księżyc’ Kelly Barnhill, a także Anna i Elsa z Krainy Lodu.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu serdecznie  zaprasza czytelników do swojej siedziby przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza).

Opublikowano: 01 sierpnia 2018 16:08

Załączniki: