Nowości wydawnicze w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu

Wydawnictwa wciąż rozpieszczają czytelników rozkładając przed nimi szeroki wachlarz niezwykle interesujących nowości. Śledzimy uważnie zapowiedzi wydawnicze, aby zapewnić czytelnikom bogaty wybór książek. Sprawdźcie, co tym razem dla Was przygotowaliśmy.

Bez wątpienia największą gratką jest najnowsza powieść Wiesława Myśliwskiego. Autor, wielokrotnie nagradzany za swoje dzieła, kazał kilka lat czekać swoim czytelnikom na  najnowsze „Ucho igielne”.  Z pewnością czas oczekiwania wzmógł apetyty miłośników jego twórczości. Wśród zbiorów biblioteki pojawiła się również pozycja innego polskiego prozaika. Jakub Małecki, mimo młodego wieku, ma już uznaną renomę w polskim świecie literackim. Teraz czytelnicy mogą sprawdzić czy w najnowszym „Nikt nie idzie” potwierdzi swoją klasę.

Oczywiście, i tym razem, wśród nowości nie mogło zabraknąć reportaży. „My, super imigranci” Emilii Smechowski to obraz życia Polaków na obczyźnie i ich próby przystosowania się do  nowych realiów. „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” Justyny Kopińskiej to niezwykle poruszająca historia dzieci z ośrodka wychowawczego prowadzonego przez siostry boromeuszki. „Agonia” Pawła Kapusty przedstawia w bezlitosny sposób realia polskiej służby zdrowia. Polecamy również inne pozycje literatury faktu: „Nie ma” Mariusza Szczygła, „Błoto słodsze niż miód” Małgorzaty Rejmer, „Chrobot” Tomasza Michniewicza.

W rozmyślaniu nad przyszłością cywilizacji pomogą: ”Ludzkość poprawiona” Grzegorza Lindneberga, „Świt robotów” Martina Forda i „Homo deus” Yuval Noah Harari. Powyższe lektury pomogą nam poszukać pytań i odpowiedzi o tym, jak może wyglądać niedalekie jutro.

Miłośnicy biografii mogą poznać losy ciekawych osobistości.  Elżbieta Jodko-Kula w swojej książce „Ostatnia miłość Marszałka” opisuje znajomość doktor Eugenii Lewickiej z Józefem Piłsudskim, a także próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci lekarki. O tym, jak potoczyły się losy kilku polskich oficerów po zakończeniu II wojny światowej, kto po zdjęciu munduru został barmanem, a kto tapicerem, możemy przeczytać w „Niechcianych generałach” Szymona Nowaka. Na pewno warto wgłębić się również w życiorys Karola Bieleckiego, znakomitego zawodnika piłki ręcznej i przekonać się, że zawsze warto walczyć i wierzyć w siebie.

Półki biblioteki zapełniła również beletrystyka. Wśród powieści znalazły się tytuły popularnych i lubianych autorek: „Drzewo Anioła” Lucindy Riley, „Pejzaż z Aniołem” Magdaleny Kordel, „Jestem żoną terrorysty” Laili Shukri. Pasjonaci kryminałów mogą śledzić dalsze losy Lincolna Rhyme, bohatera cyklu powieści autorstwa Jeferry’ego Deavera („Pogrzebani”).

Najmłodszych czytelników w podróż zabierze zając Feliks: „Nowe listy od Feliksa”, „Listy od  Feliksa.  Nowe przygody”. A królik Franek nauczy, że warto się dzielić swoimi rzeczami „Królik Franek i dobre zwyczaje”, a wszelkie spory należy rozwiązywać pokojowo „Królik Franek i  bójka w przedszkolu”. W Pięknej i Rozległej Krainie „Królewna Lenka ma katar”. Jak go zwalczyć? Odpowiedź znajdziecie w książeczce.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu serdecznie  zaprasza czytelników do swojej siedziby przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza – drugie wejście, parter).

Opublikowano: 07 grudnia 2018 10:19

Załączniki: