Nowości wydawnicze w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu

Zima na dobre zagościła w naszym kraju. Krótkie dni, często pochmurne, i niskie temperatury zniechęcają do wychodzenia z domu. Dla miłośników książek to dobra wymówka, by zostać w  swoich czterech kątach, przyrządzić gorącą aromatyczną herbatę, która rozgrzeje zziębnięte ciało i poświęcić kilka wolnych chwil na czytanie. Wiadomo, że nic tak nie zrelaksuje, nie oderwie naszych myśli od codziennych problemów niż dobra książka. Nie sposób pominąć też najważniejszej roli książki. Każda przeczytana kolejna, bez znaczenia o jakiej tematyce, z pewnością wzbogaci naszą wiedzę ogólną i specjalną.

Dla czytelników mamy dobrą wiadomość: w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu przygotowaliśmy kolejne nowości, które są już gotowe do wypożyczenia.

Lucinda Riley, autorka niezwykle popularna i lubiana przez czytelniczki, na kartach swoich powieści kreuje świat pełen nastroju, magii i tajemnicy,  w którym życie bohaterów determinuje rodowa przeszłość. Nie inaczej dzieje się w „Siedmiu siostrach”, które otwierają barwny cykl o rodzinie D'Aplièse. Dalsze koleje losu rodziny, miłośniczki twórczości Lucindy Riley,  mogą poznać w „Siostrze burzy”, „Siostrze cienia” i „Siostrze perły”. Kolejna książka również może wzbudzić zainteresowanie i  ciekawość. „Kamerdyner”, którego ekranizacja miała premierę jesienią ubiegłego roku, przedstawia losy Kaszubów w pierwszej połowie XX wieku na tle wydarzeń ogólnoświatowych. Zakazana miłość, rodzinne sekrety  sprawiają, że trudno się oderwać od lektury. Warto też się przekonać, co ukryła przed nami Donna Tartt w „Tajemnej historii”.

Okres II wojny światowej cieszy się największą popularnością wśród czytelników pasjonujących się historią. Tym razem miłośnicy okresu wojennego mogą zapoznać się z monumentalną pozycją Antony’ego Beevora „Stalingrad” i uzupełnić swą wiedzę o najdłuższej bitwie II wojny światowej poznać szereg nieznanych sobie faktów i ciekawostek historycznych. John Kent, kanadyjski pilot w Dywizjonie 303, w książce „Polacy są najlepsi” opowie o  swoim życiu prywatnym i lotniczej karierze.

Młodzi czytelnicy mogą, niewątpliwie, zainteresować się tematyką wojenną zapoznając się z nietuzinkową pozycją skierowaną specjalnie do nich. Sprawdźcie, czy i Was nie porwie ciekawy sposób przekazywania wiedzy przez Wojciecha Drewniaka w ”Historii bez cenzury 3: Poland first to fight... czyli II wojna światowa”.

A teraz coś dla czytelników żądnych wiedzy wszelakiej. W dążeniu do urzeczywistnienia tego pragnienia powinien pomóc Bill Bryson w „Krótkiej historii prawie wszystkiego”. Autor w swoim dziele, w przystępny, ciekawy i dowcipny sposób objaśnia prawie wszystko: od wielkości protonu do powstania całego wszechświata. Korzystając z wielu dziedzin wiedzy, autor stara się wytłumaczyć, skąd pochodzi człowiek, jak powstało miejsce gdzie żyjemy i kto przyczynił się do rozwoju wiedzy.  A jeśli dla kogoś będzie za mało tej wiedzy i chciałyby poszerzyć horyzonty z zakresu astronomii to Carl Sagan w swojej kultowej „Błękitnej kropce” odkryje dla niego interesujące fakty.

Rodzice niech znajdą kilka chwil na czytanie ze swoim dzieckiem. Najmłodszym czytelniczkom, tym razem, polecamy ciekawe i barwne pozycje z serii „Wielka księga opowieści”: „Księżniczkę” i „Krainę Lodu”. Odkryjcie również, kim jest „Deszczowy pacjent” w „Misi i jej małych pacjentach”. Poznajcie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.

Warto zostać czytelnikiem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu. Każdy miłośnik książek znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie  zapraszamy czytelników do siedziby przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza – drugie wejście, parter).

Opublikowano: 28 stycznia 2019 21:20

Załączniki: