Szkolenie z zakresu obsługi programów bibliotecznych dla bibliotekarzy gminnych

Jednym z zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu jest koordynowanie działań merytoryczno-instruktażowych nad bibliotekami i ich filiami na terenie powiatu szydłowieckiego. W ramach tego zadania dla bibliotekarzy gminnych organizowane są szkolenia.

20 maja 2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza odbyło się szkolenie dotyczące obsługi programu bibliotecznego MATEUSZ i KASIA.  Spotkanie rozpoczęła Joanna Strzelecka, Kierownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu, witając prowadzącego szkolenie Michała Kowalczyka, a także zgromadzonych bibliotekarzy gminnych z Szydłowca, Jastrzębia, Orońska, Mirowa i Chlewisk. Systematyczne aktualizowanie wiedzy w  zakresie obsługi programów komputerowych ma duże znaczenie w pracy bibliotekarzy, toteż organizowanie takich szkoleń jest w dalszych planach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu. Następnie przekazała głos szkoleniowcowi. Pan Michał Kowalczyk, w ciągu czterech godzin, przeprowadził bibliotekarzy przez arkana programu bibliotecznego MATEUSZ i KASIA. Odpowiedział również na pytania przybyłych bibliotekarzy.

Opublikowano: 19 czerwca 2019 22:11