Nowości wydawnicze na wakacje

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu wakacje rozpoczęły się od powitania nowości wydawniczych. Książki z ostatniego zakupu są już gotowe do wypożyczenia i czekają na swoich czytelników. Tym razem biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o beletrystykę oraz literaturę faktu, czyli o pozycje , które są najchętniej wypożyczane przez naszych czytelników.

Miłośników mocnych wrażeń z całą pewnością zainteresuje „Galeria umarłych”, czyli najnowsza książka Chrisa Cartera, autora kryminałów najchętniej „wypożyczanego” w bibliotece. Polscy twórcy również nie próżnowali i dzięki temu entuzjaści rozwiązywania zagadek kryminalnych mogą delektować się pełną napięcia i emocji atmosferą. W bibliotece można wypożyczyć: „Traumę” Maxa Czornyja, „Dziewczynę o czterech palcach” Marka Krajewskiego, „Szwindel” Jakuba Ćwieka, „Wadę” Roberta Małeckiego i „Materiał ludzki” Piotra Borlika.

Pozycje literatury współczesnej zabiorą nas na ciekawe wyprawy do różnych zakątków świata. W, jak zwykle, pełną barw i emocji podróż zabierze nas Lucinda Riley w „Sekrecie Heleny”. Tym razem tajemnice z przeszłości odkryjemy razem z bohaterami na malowniczym Cyprze. Dalsze losy sagi „Owoc granatu”, bliźniaczek Stefanii i Elżbiety, poznamy w tle wydarzeń historycznych Iranu („Świat w  płomieniach” Maria Paszyńska). A blasków i cieni Hollywood doświadczymy czytając „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Taylor Jenkins Reid.

Najmłodsi czytelnicy, dzięki „Królikowi Frankowi”, poznają rozwiązania różnych sytuacji i dowiedzą się jak zmagać się z problemami, które ich mogą dotknąć. Tym razem na dzieci czekają aż cztery najnowsze książeczki o Franku autorstwa Marty Krzemińskiej. Nieco inne przygody królika prezentuje Deborah Howe w owianej leciutką nutką horroru dla dzieci „Królikuli przedstawia: Kicająca groza”. Ponadto w  bibliotece pojawiła się kolejna barwna pozycja z cyklu „Złota księga bajek”, tym razem są to  „Opowieści dla najmłodszych” z serii Disney Junior.

Trzy pozycje literatury faktu przedstawiają ważne problemy Stanów Zjednoczonych w przeszłości i  obecnie: „Wyspa potępionych. Prawdziwa historia wyspy Blackwell” Stacy Horn, „The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki” Kate Moore i „Shitshow! Ameryka się sypie, a  oglądalność szybuje” Charlie LeDuff. Magdalena Genow wtajemniczy czytelników w kulturę i  obyczaje, a także zaprezentuje najpiękniejsze zakątki Bułgarii skąd pochodzi („Bułgaria. Złoto i  rakija”). Rąbka sekretu ciemnej strony internetu ujawni Eileen Ormsby w „Darknecie”. Jonathan J.  Moore wziął na warsztat dwa mrożące krew w żyłach tematy i poprowadzi nas przez ich historię: „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji”  i „Zastrzelić, zadźgać i otruć czyli historia morderstwa”.

Poniżej - link do pełnej listy zakupionych nowości wydawniczych.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu serdecznie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Zamkowej 1 (budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza – drugie wejście, parter).

Opublikowano: 15 lipca 2019 16:56

Załączniki: