Lektury na pogodę i niepogodę

Zimno i pada? Upał, który nie daje żyć? Dla czytelnika nie ma złej pogody na czytanie. Każda jest pretekstem do otworzenia książki i przeczytania choć kilku kartek. Dla wszystkich, którzy w czasie deszczu nie nudzą się, bo czytają, bądź wykorzystują ciepło i słońce do poczytania na łonie natury proponujemy kolejne lektury na wakacje.

Jo Nesbo nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu miłośnikowi kryminałów, toteż w naszej bibliotece również nie mogło zabraknąć jego najnowszej pozycji „Nóż” – jest to kolejna część z  Harrym Holem. Ponadto, swoje kontynuacje mają również m.in: Saga nadmorska („Zimny kolor nieba” Magdalena Majcher), Owoc granatu („Powroty” Maria Paszyńska), cykl o Celinie Stefańskiej („Cenny motyw” Małgorzata Rogala).

Na czas wakacyjny wydawnictwa przygotowały nowości wielu popularnych wśród czytelników autorek: „Kolory pawich piór” Jojo Moyes, „Antolka” Magdaleny Kordel, „Mister” E.L. James, „Życie za wszelką cenę” Lisy Genova. Wartą zainteresowania jest pozycja Katarzyny Grocholi „Zranić marionetkę”, która jest pierwszym kryminałem  w dorobku autorki. Pozostając w klimacie kryminalnych zagadek proponujemy też thriller psychologiczny Maxa Czornyja „Inna”, autora cieszącego się coraz większym uznaniem.

Pragniemy również zwrócić uwagę na pozycje literatury faktu, która cieszy się niezmiennie w naszej bibliotece sporym powodzeniem. Tym razem dzięki lekturze odwiedzicie w egzotyczne rejony świata: „Maroko. Kraina Gnawy” Anna Korzeniowska, „Miasto gangów. Ukryte światy Rio de Janeiro” Łukasz Czeszumski. Erika Fatland w „Granicy” poprowadzi czytelników „wokół Rosji przez Koreę Północną, Chiny, Mongolię, Kazachstan, Azerbejdżan, Gruzję, Ukrainę, Białoruś, Litwę, Polskę, Łotwę, Estonię, Finlandię i Norwegię oraz Przejście Północno-Wschodnie”. A na koniec proponujemy zobaczyć co  słychać w Dolinie Krzemowej („Brotopia. Kobiety a Dolina Krzemowa”).

Jeżeli jesteście zainteresowani pełną listą zakupionych nowości, znajdziecie ją w linku na dole. Możecie też obejrzeć wszystkie książki na zdjęciach w galerii.

Opublikowano: 12 sierpnia 2019 16:19

Załączniki: