Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – dotacja dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu

W 2019 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu otrzymała dotację  na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Dzięki otrzymanym środkom, w kwocie 4000 zł, biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o 156 woluminów. Zakupiono nowości z zakresu literatury pięknej dla dorosłych, literaturę faktu, wydawnictwa o charakterze informacyjnym, a  także pozycje dla dzieci i młodzieży.

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

logobn.jpg

logonprc.jpg mkidn_01_cmyk.jpg