I Powiatowy Konkurs „Z polszczyzną za pan brat” pod patronatem Starosty Szydłowieckiego jest już za nami

W czwartek 5 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu dwuosobowe drużyny ze szkół z terenu powiatu szydłowieckiego mierzyły się z wyzwaniami, jakie niesie nasz język ojczysty. Konkurs miał na celu upowszechnianie kultury języka wśród młodzieży, popularyzację wiedzy o języku polskim, wzbogacanie słownictwa, krzewienie pięknej mowy ojczystej oraz troskę o polski język jako wyraz szacunku dla Ojczyzny.

Organizatorzy zaplanowali dwa etapy konkursowych zmagań, w których uczestnicy m.in. rozwiązywali test poprawności językowej oraz odczytywali łamańce językowe i odrywali związki frazeologiczne ukryte w krzyżówce. Każda konkurencja była eliminacją do kolejnego etapu, więc rywalizacja wzbudzała emocje. Pomiędzy konkurencjami młodzież mogła wykazać się swoimi uzdolnieniami artystycznymi wykonując pod opieką Pani Marty Łabęckiej zakładki do książki.

Spośród 24 uczestników Komisja Konkursowa w składzie: Kinga Janicka - doktor nauk humanistycznych, Magdalena Hebda – pedagog szkolny, Katarzyna Szyszka – bibliotekarka, Beata Wójcik - bibliotekarka wyłoniła trzy zwycięskie drużyny i przyznała wyróżnienia.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: uczniowie PSP w Woli Lipienieckiej Dużej: Katarzyna Gąska, Brajan Sierawski.

II miejsce: uczniowie PSP w Zbijowie Małym: Karolina Łukawska, Daniel Mamla

III miejsce: uczniowie PSP w Gąsawach Rządowych: Weronika Kijas, Julia Winiarska.

Komisja przyznała również wyróżnienia dla:

SP w Chlewiskach, którą reprezentowali uczniowie: Anna Białek i Grzegorz Kryczka.

PSP nr 2 w Szydłowcu, którą reprezentowali uczniowie: Alicja Mosiołek i Stanisław Górecki.

PSP w Majdowie, którą reprezentowali uczniowie: Magdalena Karpeta i Dominik Szcześniak.

Organizatorzy konkursu to Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu.

Opublikowano: 18 marca 2020 20:47

I Powiatowy Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”

Realizacja: IDcom.pl