Wznawiamy działalność

Szanowni Państwo,

informujemy, że Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu zostaje otwarta dla czytelników, od dnia 29 czerwca 2020r.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wprowadzone zostały zasady korzystania z biblioteki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, a także czytelnikom:

-  Na terenie biblioteki zaleca się zasłonięcie nosa i ust.

-  Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk. Dozownik z płynem znajduje się przy wejściu.

-  Obowiązuje zachowanie 2 – metrowego odstępu między użytkownikami biblioteki.

-  W bibliotece możliwe jest jedynie wypożyczanie i zwrot książek.

-  Nie jest możliwe korzystanie ze zbiorów na miejscu.

-  Brak możliwości wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje bibliotekarz. Zachęcamy do zapoznania się z księgozbiorem i wyboru pozycji do wypożyczenia w katalogu online: http://katalog.szydlowiec.e-bp.eu/ini.php?katalog=1

-  Istnieje możliwość telefonicznego lub mailowego zarezerwowania pozycji.

Nr telefonu : 791 426 802

E-mail: biblioteka@szydlowiecpowiat.pl

Zwrócone książki będą odkładane na 5-dniową kwarantannę, po tym czasie zostaną włączone do wypożyczania.

Prosimy nie dezynfekować książek.

Zasady funkcjonowania biblioteki w trakcie trwania epidemii COVID-19 zostały opracowane na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i rekomendacji Biblioteki Narodowej.

Opublikowano: 26 czerwca 2020 14:04

Realizacja: IDcom.pl